Perkusje i granie na nich -zobacz ocb
Tuesday December 11th 2018

Roland – Pionier perkusji XXI wieku

Dzisiejsi perkusiści grają już wiele gatunków muzycznych, jednak wbrew pozorom perkusje jazzowe i rockowe różnią się wieloma szczegółami. Na przekór wychodzi Roland, który dzięki swoim syntezatorom z lat 80′ zyskał doświadczenie w branży syntezy dźwięku.

Sprzęt perkusyjny Roland już od wielu lat proponuje rozwiązanie dla uniwersalnych perkusistów. W swojej ofercie posiada najnowsze technologie, między innymi perkusje hybrydowe. Polegają one na umocowaniu przy perkusji akustycznej urządzenia, które pozwala konwertować dźwięki i je syntezować elektronicznie, lub je wzmacniać. W asortymencie japońskiej firmy znajdziemy nie tylko hybrydy, ale także elektroniczne perkusje do ćwiczeń, syntezatory, gitary elektryczne czy organy. Jednak niektórym jest mało, więc słuchając potrzeb klientów perkusje i sprzęty Roland nabrały miano całego urządzenia do samplingu.

Perkusje Roland takie jak SPD-SX posiadają 9 padów, które pomimo braku rozstawienia jak w prawdziwej tradycyjnej perkusji, proponują schludne i nowoczesne rozwiązanie. W każdej chwili można tam wgrać własne dźwięki perkusji. Świetnym przykładem pionierstwa Roland jest TD-10 z 1997 roku. Był prawdziwym technologicznym przełomem, ze względu na precyzję wykonywanego dźwięku. Perkusja ta używała modeli matematycznych do generowania dźwięku, a także porozkładanych czujników elektronicznych po całej powierzchni padów.

More from category

Bębny do perkusji – co warto o nich wiedzieć?
Bębny do perkusji – co warto o nich wiedzieć?

W dzisiejszych czasach większość producentów oferuje bębny wraz z solidnymi statywami. Pamiętać należy jednak o [Read More]

Zapisz dziecko na naukę gry na perkusji
Zapisz dziecko na naukę gry na perkusji

Rodzice chcieliby zapewnić dla swoich dzieci ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Czasami jednak brakuje im pomysłów na [Read More]

Dobra i sprawdzona perkusja
Dobra i sprawdzona perkusja

Szukając dobrego sprzętu muzycznego każdy automatycznie kieruje się w stronę tych znanych i sprawdzonych [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives