Perkusje i granie na nich -zobacz ocb
Tuesday December 11th 2018

Zapisz dziecko na naukę gry na perkusji

Rodzice chcieliby zapewnić dla swoich dzieci ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Czasami jednak brakuje im pomysłów na to, co takiego mogłyby robić dzieci w wolnym czasie. Zawsze sprawdza się nauka gry na jakimś instrumencie. Z wielu względów polecana jest nauka gry na perkusji.

Zapisz dziecko na naukę gry na perkusji

Naukę gry na perkusji polecają psychologowie oraz pedagogowie pracujący z dziećmi. To bowiem doskonały sposób na to, by zamknięte w sobie i trochę nieśmiałe maluchy, mogły zrobić coś pełnego werwy i energii. Gra na perkusji wymaga bowiem ruchu i szybkości, musi być utrzymana w pewnym tempie, tak by zachowany był rytm. Warto zobaczyć zatem na własne oczy jak nawet tak zwane zahukane dzieci, na zajęciach gry na perkusji pokazują swoją zupełnie inną stronę. Z pewnością dla każdego rodzica będzie to miłym obrazem.

Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i poczucia rytmu

Oczywiście nauka gry na perkusji (zobacz książki do nauki) to również inne możliwości rozwoju dla dziecka. W głównej mierze chodzi tutaj o rozwijanie poczucia rytmu, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ta ostatnia ma niebagatelne znaczenie przy uczeniu się czytania i pisania, a jej rozwijanie jest ważne w trakcie całej kariery szkolnej. Jak zatem widać nawet tego typu zajęcia pozalekcyjne mogą mieć dobry wpływ na rozwijanie umiejętności szkolnych dziecka.

More from category

Bębny do perkusji – co warto o nich wiedzieć?
Bębny do perkusji – co warto o nich wiedzieć?

W dzisiejszych czasach większość producentów oferuje bębny wraz z solidnymi statywami. Pamiętać należy jednak o [Read More]

Roland – Pionier perkusji XXI wieku
Roland – Pionier perkusji XXI wieku

Dzisiejsi perkusiści grają już wiele gatunków muzycznych, jednak wbrew pozorom perkusje jazzowe i rockowe różnią [Read More]

Dobra i sprawdzona perkusja
Dobra i sprawdzona perkusja

Szukając dobrego sprzętu muzycznego każdy automatycznie kieruje się w stronę tych znanych i sprawdzonych [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives