Perkusje i granie na nich -zobacz ocb
Tuesday December 11th 2018

Bębny do perkusji – co warto o nich wiedzieć?

W dzisiejszych czasach większość producentów oferuje bębny wraz z solidnymi statywami. Pamiętać należy jednak o tym, że jakość poszczególnych statywów bardzo często zależy właśnie od zestawu bębnów. Decydując się na bardzo tanie zestawy nie można spodziewać się porządnego sprzętu, na którym będzie można wygodnie grać.


Co warto wiedzieć o bębnach?

Dobra perkusja powinna mieć bębny wykonane z brzozy albo klonu. Z innych gatunków drewna produkuje się tylko najtańsze zestawy, które należy omijać szerokim łukiem. Markowe bębny od renomowanego producenta to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Osoby, które chcą uzyskać przyzwoite brzmienie nie powinny oszczędzać na bębnach i talerzach.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie nowych bębnów warto zwrócić szczególną uwagę na ilość śrub na każdym bębnie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale na werblu powinno być przynajmniej 8 śrub, a na mniejszych tomach 6. Jeżeli chodzi o kotły, to tutaj standardem jest 8 śrub. Ważną rolę odgrywa także integracja w korpusy bębnów. Jak łatwo się domyśleć im lepsza perkusja tym mniej elementów wchodzących bezpośrednio do drewna. Osoby, które planują kupić używaną perkusję powinny dokładnie sprawdzić stan naciągów, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządne bębny powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

More from category

Zapisz dziecko na naukę gry na perkusji
Zapisz dziecko na naukę gry na perkusji

Rodzice chcieliby zapewnić dla swoich dzieci ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Czasami jednak brakuje im pomysłów na [Read More]

Roland – Pionier perkusji XXI wieku
Roland – Pionier perkusji XXI wieku

Dzisiejsi perkusiści grają już wiele gatunków muzycznych, jednak wbrew pozorom perkusje jazzowe i rockowe różnią [Read More]

Dobra i sprawdzona perkusja
Dobra i sprawdzona perkusja

Szukając dobrego sprzętu muzycznego każdy automatycznie kieruje się w stronę tych znanych i sprawdzonych [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives